Please enable JS


607-214-086

telefon całodobowy 24h/7

FORMALNOŚCI


Gdy umrze ktoś bliski...

I

Jeżeli zgon nastąpił w szpitalu

Należy udać się na oddział do szpitala po kartę zgonu. Osoba zmarła pozostaje w prosektorium do dnia pogrzebu. W dniu pogrzebu umawiamy się z rodziną na identyfikację zwłok i przewozimy do kościoła lub kaplicy w zależności gdzie odprawiana będzie ceremonia pogrzebowa. Odbiór ciała z miejsca zgonu przez jakąkolwiek firmę pogrzebową nie stanowi żadnego zobowiązania do dalszego korzystania z usług tej firmy.
II

Jeżeli zgon nastąpił w domu

Należy wezwać pogotowie ratunkowe by stwierdziło zgon i wypisało tzw. kartę zgonu (karta zgonu jest potrzebna do wystawienia aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego). Jeżeli pogotowie nie wystawi karty zgonu musimy zgłosić się do lekarza rodzinnego gdzie osoba zmarła się leczyła. Jeżeli zgon nastąpił w domu wystarczy zadzwonić do naszej firmy wówczas odbierzemy osobę zmarłą i przewieziemy do domu pogrzebowego gdzie zostanie przygotowana do ceremonii pogrzebowej.
III

Od czego zacząć?

Po otrzymaniu karty zgonu udajemy się do Urzędu Stanu Cywilnego Miasta w którym nastąpił zgon, gdzie otrzymamy bezpłatnie 3 akty zgonu oraz 1 część z karty zgonu, która jest opieczętowana przez USC (potrzebna jest ona do przedstawienia administracji cmentarza w celu dokonania pochówku). Dokumenty potrzebne do załatwienia aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego:
  • karta zgonu
  • dowód osobisty osoby zmarłej
  • dowód osobisty współmałżonka (jeśli współmałżonek istnieje)

Następnie udajemy się do Zakładu Pogrzebowego "SACRUM" w celu załatwienia wszelkich formalności. Wspólnie z Państwem ustalimy wszystkie szczegóły dotyczące pogrzebu oraz doradzimy przy wyborze trumny, urny.

Jeżeli ceremonia pogrzebowa odprawiona będzie w nie swojej parafii, musimy udać się do księdza lub organisty, któremu podlega kościół lub kaplica, w której ma się odbyć ceremonia aby zarezerwować dzień i godzinę pogrzebu. Następnie udajemy się do swojej parafii powiadomić księdza o terminie pogrzebu.

Kolejnym krokiem będzie udanie się do administracji cmentarza w celu wyznaczenia miejsca pochówku.

Po uzgodnieniu terminu i godziny pogrzebu wracamy do Zakładu Pogrzebowego "SACRUM" w celu załatwienia dalszych formalności i odebrania nekrologów.


Zasiłek pogrzebowy

Zasiłek pogrzebowy od dnia 01.03.2011 r. wynosi 4000,00 zł. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom w naszej firmie istnieje możliwość wypłacenia zasiłku pogrzebowego „od ręki” po rozliczeniu należności w stosunku do naszej firmy. Nie pobieramy żadnych prowizji, a kwota zasiłku jest taka sama jak w przypadku osobistego stawiennictwa w ZUS.

Możliwości rozliczenia z naszą firmą:

  • Rozliczenia gotówkowe
  • Wypłata zasiłku pogrzebowego "od ręki" w naszej firmie